Zdjęcie lotnicze Radomia z 1943r.

Zdjęcie lotnicze Radomia z 1943r.

eustachy, 3 października 2014

Zdjęcie lotnicze Radomia z 1943r., wykonane w październiku przez Niemców. Zdjęcie pochodzi ze strony zdjecia.geoportal.edu.pl, która stanowi próbę skatalogowania zdjęć lotniczych pozyskiwanych w okresie II wojny światowej dla obszaru Polski.

 

Aktualizacja – 2016-02-17

Publikujemy inną wersję tej nakładki ze wHistoria-na-lotniczym-zdjeciuzględu na dużo większą dokładność niż w pierwotnej, pokazanej na tej stronie. Ułożenie zdjęcia zostało skalibrowane ręcznie na podstawie danych z katastru, a także współczesnych zdjęć lotniczych. Kalibracji podjął się Maksym Kondej. Ze zdjęciem związany jest także dołączony artykuł, który ukazał się w papierowym wydaniu Echa Dnia w dniu 27 września 2013r.:

 

 

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/RADOM/ZL1943/

Dodaj komentarz