Plan Miasta Włocławka

Plan Włocławka 1955-1960?

eustachy, 15 maja 2016


Plan Włocławka 1955-1960r. Informacja jaką uzyskałem z Archiwum Państwowego w Poznaniu opisywała go jako plan „prawobrzeżnego Włocławka z lat 1955-1960, w skali 1:5000, o sygnaturze Pl.m.158a.” Nałożenie go na współczesną mapę pokazuje wyraźnie, że musi on pochodzić z innego okresu, czyli z okresu pomiędzy wybudowaniem Pomnika Poległych Obrońców Wisły 1920 w 1922r. a rozbiórką mostu łyżwowego w 1938r., lub rozpoczęciem budowy mostu im. Edwarda Śmigłego-Rydza w 1937r.  Czy ktoś pomoże ustalić bardziej precyzyjną datę?


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/WLOCLAWEK/PM1955/

Komentarze

  1. krys pisze:

    Mapa pochodzi z początku XX w. Nie ma na niej zarysu domu drewnianego znajdującego się przy ul.Lipnowskiej 12 b. Dom ten znajduje się w „Wykazie zabytków nieruchomości miasta Włocławka” jako budynek drewniany z początku XX w.

  2. krys pisze:

    Nie ma domu pod 12b, ale jest nazwa ulicy :Obrońców Wisły. To znaczy,że mapa była rysowana po roku 1920, ale na pewno przed 1938, bo nie ma na niej mostu stalowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *