Plan Miasta Włocławka z 1922r.

Plan Miasta Włocławka z 1922r.

eustachy, 13 września 2014


Plan Miasta Włocławka z 1922r., ukazał się w „Przewodniku ilustrowanym po Włocławku”. Wersja cyfrowa przewodnika znajduje się w zbiorach Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Wykorzystany na stronie skan pochodzi z zasobów strony Mapster – zbioru linków do map historycznych. Nakładka z tego planu została opracowana zarówno dla OpenStreetMap jak i dla Map Google.

Wersja dla OpenStreetMap:

Pokaż na pełnym ekranie

 


Wersja dla Map Google:

Pokaż na pełnym ekranie


 

Przygotowanie dwóch wersji podyktowane jest próbą wypracowania rozwiązania, które pozwoli zminimalizować problemy wynikające z ciągłych zmian, jakie przeprowadza w swoich mapach firma Google. Powodują one problemy z wyświetlaniem nakładek i coś co wcześniej działało poprawnie, nagle zaczyna mieć problemy z wyświetlaniem lub całkiem przestaje działać. Dodatkowo Google, już od dłuższego czasu, dla stron takich jak ta, robi przymiarki do wprowadzenia opłat za korzystanie ze swoich map. Na razie jest to darmowe, w ramach limitu 200$, ale jak to będzie za chwilę wyglądało – trudno przewidzieć. Takie podejście Google zapewne z czasem będzie skutkowało całkowitą rezygnacją z nakładek przygotowywanych dla ich map, a pozostaną tylko te opracowane dla OpenStreetMap.

Aktualizacja: 2021-08-28


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/WLOCLAWEK/PM1922/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *