Plan Miasta Włocławka z 1843r.

Plan Miasta Włocławka z 1843r.

eustachy, 4 sierpnia 2018


Plan Miasta Włocławka z 1843r. Pochodzi ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Opisany jest jako „Plan Części Miasta Włocławka z oznaczeniem Projektowanego Bulwarku”.

 

Notka Muzeum:

miejsce i czas powstania: Królestwo Polskie, Warszawa 1843 r.
autor: Ignacy Chmielewski, ppłk Tomasz Urbański
materiał: papier
technika: rękopis wielobarwny
wysokość: 485 mm
szerokość: 590 mm
numer inwentarzowy: MK S Rk 179/7532

 

Pod tym linkiem przygotowana została inna wersja nakładki, oparta na mapach OpenStreetMap, zamiast na mapach Google. Wersja ta ma jeden (przynajmniej) mankament – w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa regulacja przezroczystości. Pozostałe przeglądarki obsługują ją poprawnie.

 

Miłośnikom historii miasta polecam również stronę:

Pomniki, tablice, miejsca pamięci we Włocławku

 


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/WLOCLAWEK/PM1843/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *