Plan Miasta Przemyśla z 1932r.

Plan Miasta Przemyśla z 1932r.

eustachy, 14 września 2014


Plan Miasta Przemyśla z 1932r., ukazał się w „Przewodniku po Polsce w 4 tomach, T. 2, Polska południowo-wschodnia.”. Wykorzystany na stronie skan, pochodzi z zasobów strony Mapster.


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/PRZEMYSL/1932/

Komentarze

 1. Jerzy pisze:

  Od kilku lat usiłuję ustalić miejsce domu rodzinnego dr. Henryka Jordana ur. w Przemyślu,ale nie znalazłem mapy, która określiłaby dom: Przemyśl Miasto 13- taki zapis istnieje w katedralnej księdze chrztów. Czy są mapy dzięki którym udałoby się zlokalizować ten dom i czy są ludzie, którzy potrafiliby to sprecyzować.

  • eustachy pisze:

   Niewiele tu mogę pomóc, ale wydaje mi się, że dobrze by było podać jeszcze jakich lat to dotyczy. Może ktoś z odwiedzających dopisze ciąg dalszy.

 2. Marek pisze:

  Mogę pomóc w tej kwestii. Mój mail to mareknut@gmail.com

 3. wojtek pisze:

  Witam,

  w dokumentach ojca znalazłem adres: Bieleckiego 6.
  Wpisane w Kennkarcie… dwa razy, przez dwóch różnych urzędników.
  Gdzie to mogło być?

  • Marek pisze:

   Ulicy Bieleckiego w Przemyślu nie było i nie ma. Prawdopodobnie chodzi o istniejącą od 1932 roku ulicę Bielskiego.

   • Wojtek pisze:

    Też mi tak wynika z planów jakie znalazłem. Tylko mam dokument, w którym dwóch różnych urzędników wpisało ręcznie tą ulicę. Nie mam jak wkleić zdjęcia 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *