Plan Miasta Przemyśla z 1932r.

Plan Miasta Przemyśla z 1932r.

eustachy, 14 września 2014

Plan Miasta Przemyśla z 1932r., ukazał się w “Przewodniku po Polsce w 4 tomach, T. 2, Polska południowo-wschodnia.”. Wykorzystany na stronie skan, pochodzi z zasobów strony Mapster.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/PRZEMYSL/1932/

Komentarze

 1. Jerzy pisze:

  Od kilku lat usiłuję ustalić miejsce domu rodzinnego dr. Henryka Jordana ur. w Przemyślu,ale nie znalazłem mapy, która określiłaby dom: Przemyśl Miasto 13- taki zapis istnieje w katedralnej księdze chrztów. Czy są mapy dzięki którym udałoby się zlokalizować ten dom i czy są ludzie, którzy potrafiliby to sprecyzować.

  • eustachy pisze:

   Niewiele tu mogę pomóc, ale wydaje mi się, że dobrze by było podać jeszcze jakich lat to dotyczy. Może ktoś z odwiedzających dopisze ciąg dalszy.

 2. Marek pisze:

  Mogę pomóc w tej kwestii. Mój mail to mareknut@gmail.com

 3. wojtek pisze:

  Witam,

  w dokumentach ojca znalazłem adres: Bieleckiego 6.
  Wpisane w Kennkarcie… dwa razy, przez dwóch różnych urzędników.
  Gdzie to mogło być?

  • Marek pisze:

   Ulicy Bieleckiego w Przemyślu nie było i nie ma. Prawdopodobnie chodzi o istniejącą od 1932 roku ulicę Bielskiego.

   • Wojtek pisze:

    Też mi tak wynika z planów jakie znalazłem. Tylko mam dokument, w którym dwóch różnych urzędników wpisało ręcznie tą ulicę. Nie mam jak wkleić zdjęcia 🙁

Dodaj komentarz