Plan Miasta Łodzi z 193?r.

Plan Miasta Łodzi z 193?r.

eustachy, 27 października 2015

Plan Miasta Łodzi z 193?r., wydany nakładem Głównej Księgarni Wojskowej w Łodzi. Wykorzystany na stronie skan pochodzi z zbiorów Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej.

Spotkałem się też z informacją, że jest to pierwszy plan Łodzi wydany zaraz po II WŚ, czyli w latach 1945-46. Proszę osoby znające temat o doprecyzowanie daty wydania np. w komentarzach pod tym wpisem.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/LODZ/PM193x/

Komentarze

  1. tedyko pisze:

    Na planie z 1939 roku nie ma ulicy Stockiej, a na tym planie już jest, więc jest on na pewno z czasów powojennych. Ulica Stocka dochodzi do parku Reymonta od ulicy Przybyszewskiego.

Dodaj komentarz