Plan Miasta Łodzi z 193?r.

Plan Miasta Łodzi z 193?r.

eustachy, 27 października 2015


Plan Miasta Łodzi z 193?r., wydany nakładem Głównej Księgarni Wojskowej w Łodzi. Wykorzystany na stronie skan pochodzi z zbiorów Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej.

Spotkałem się też z informacją, że jest to pierwszy plan Łodzi wydany zaraz po II WŚ, czyli w latach 1945-46. Proszę osoby znające temat o doprecyzowanie daty wydania np. w komentarzach pod tym wpisem.


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/LODZ/PM193x/

Komentarze

  1. tedyko pisze:

    Na planie z 1939 roku nie ma ulicy Stockiej, a na tym planie już jest, więc jest on na pewno z czasów powojennych. Ulica Stocka dochodzi do parku Reymonta od ulicy Przybyszewskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *