Plan Miasta Krakowa z 1930r.

Plan Miasta Krakowa z 1930r.

eustachy, 14 września 2014

Plan Miasta Krakowa z 1930r. Znajduje się w zasobach Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej. Wykorzystany na stronie skan pochodzi z zasobów strony Mapster – zbioru linków do map historycznych.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/KRAKOW/1930/

Komentarze

 1. BarHanSolo pisze:

  Ta mapa nie może pochodzić dokładnie z 1930 roku, ponieważ ulica Bronisława Pierackiego nazywała się jeszcze wtedy Studencka. Potem po jego śmierci nastąpiła ta zmiana

  • eustachy pisze:

   Na takie komentarze właśnie liczę. Informacje o planach miast pochodzą z Internetu i jeśli pojawi się możliwość ich weryfikacji (np. linki do źródła), to na pewno zostaną poprawione. Pozdrawiam.

 2. Viki pisze:

  Pierackiego od 1934 do 1940 i od 1945 do 1951

  http://www.kmk.krakow.pl/artykul_nazwy_ulic.html

Dodaj komentarz