Plan Miasta Krakowa z 1930r.

Plan Miasta Krakowa z 1930r.

eustachy, 14 września 2014


Plan Miasta Krakowa z 1930r. Znajduje się w zasobach Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej. Wykorzystany na stronie skan pochodzi z zasobów strony Mapster – zbioru linków do map historycznych.


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/KRAKOW/1930/

Komentarze

 1. BarHanSolo pisze:

  Ta mapa nie może pochodzić dokładnie z 1930 roku, ponieważ ulica Bronisława Pierackiego nazywała się jeszcze wtedy Studencka. Potem po jego śmierci nastąpiła ta zmiana

  • eustachy pisze:

   Na takie komentarze właśnie liczę. Informacje o planach miast pochodzą z Internetu i jeśli pojawi się możliwość ich weryfikacji (np. linki do źródła), to na pewno zostaną poprawione. Pozdrawiam.

 2. Viki pisze:

  Pierackiego od 1934 do 1940 i od 1945 do 1951

  http://www.kmk.krakow.pl/artykul_nazwy_ulic.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *