Plan Miasta Kielc z 1828r.

Plan Miasta Kielc z 1828r.

eustachy, 1 czerwca 2017


Plan Miasta Kielc z 1828r., zatytułowany „Plan Miasta Woiewódzkiego wymierzony przez Uczniów Klasy V i VI szkół Woie. Kieleckich pod dozorem J. Sobertyna Prof. Matem Roku 1828″. U dołu zawiera napisy:”Rysował na kamieniu P. Wetzlich uczeń klas. VI J. W. K.” oraz „w Litografii Filipa Zielińskiego w Kielcach”. Wykorzystany na stronie skan, pochodzi z zasobów Repozytorium Cyfrowego Instytutów Naukowych. Oryginał znajduje się w Centralnej Bibliotece Geografii i Ochrony Środowiska Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/KIELCE/PM1828/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *