Plan Miasta Katowic z 1900r.

Plan Miasta Katowic z 1900r.

eustachy, 28 stycznia 2018

Plan Miasta Katowic z ok. 1900r., opublikowany przez wydawnictwo Gottfrieda Siwinna. Wykorzystany na stronie skan pochodzi ze zbiorów Biblioteki Narodowej udostępnionych na portalu Polona.

 

Pod tym linkiem przygotowana została inna wersja nakładki, oparta na mapach OpenStreetMap, zamiast na mapach Google. Wersja ta ma jeden (przynajmniej) mankament – w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa regulacja przezroczystości. Pozostałe przeglądarki obsługują ją poprawnie.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/KATOWICE/PM1900/

Komentarze

  1. Tomasz Lenart pisze:

    Na mapie są zaznaczone (ze szczegółami) budynki które powstały dopiero w 1907 roku.

    • eustachy pisze:

      Czasami rok wydania nie odzwierciedla stanu faktycznego lub wręcz świadomie autor opiera się na mapie wcześniejszej tylko ją aktualizując i nie zawsze to odnotowując na mapie. W opisach podaję daty pod jakimi są one dostępne publicznie, a właśnie takie komentarze pozwalają to uściślić czy ustalić wręcz całkiem inny rok.

Dodaj komentarz