Plan Miasta Głogowa z 1910r.

Plan Miasta Głogowa z 1940r.

eustachy, 13 września 2014


Plan Miasta Głogowa i okolic z ok. 1940r. Wykorzystany na stronie skan, pochodzi z zasobów strony Mapster – zbioru linków do map historycznych. Znajduje się w zbiorach Wydziałowego Archiwum Kartograficznego, Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wersja dla Map Google:

Pokaż na pełnym ekranie


Na Głogowskim Forum Historycznym oraz na Facebooku pojawiła się informacja o błędnej dacie przypisanej do tego planu (pierwotnie był to 1910r.). W publikacji „Dawne plany i rzuty poziome miast i innych miejscowości w Polsce: katalog niemiecko-polski” pojawia się Plan Miasta datowany na 1938r., co może potwierdzać tę informację (a nie ma w tym opracowaniu Planu z 1910r.):

datowanie


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/GLOGOW/1910/

Komentarze

  1. Irek D. pisze:

    Oczywiście, ze plan jest młodszy. Widać nie tylko stadion powstały w 1927r. ale także nowy dworzec kolejowy i koszary Hindenburga (1935).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *