Plan Miasta Głogowa z 1910r.

Plan Miasta Głogowa z 1940r.

eustachy, 13 września 2014

Plan Miasta Głogowa i okolic z ok. 1940r. Wykorzystany na stronie skan, pochodzi z zasobów strony Mapster – zbioru linków do map historycznych. Znajduje się w zbiorach Wydziałowego Archiwum Kartograficznego, Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Na Głogowskim Forum Historycznym oraz na Facebooku pojawiła się informacja o błędnej dacie przypisanej do tego planu (pierwotnie był to 1910r.). W publikacji “Dawne plany i rzuty poziome miast i innych miejscowości w Polsce: katalog niemiecko-polski” pojawia się Plan Miasta datowany na 1938r., co może potwierdzać tę informację (a nie ma w tym opracowaniu Planu z 1910r.):

datowanie

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/GLOGOW/1910/

Komentarze

  1. Irek D. pisze:

    Oczywiście, ze plan jest młodszy. Widać nie tylko stadion powstały w 1927r. ale także nowy dworzec kolejowy i koszary Hindenburga (1935).

Dodaj komentarz