Plan Miasta Częstochowy z 1823r.

Plan Miasta Częstochowy z 1823r.

eustachy, 5 marca 2018


Plan Miasta Częstochowy z 1823r., zatytułowany „Plan Sytuacyjny Miasta Starej Częstochowy w Powiecie Częstochowskim, w Obwodzie Wieluńskim w Województwie Kaliskiem sytuowaney, rozmierzony na Miarę nową warszawską 300 Prętów kwad. na iedną Morgę 7 1/2 Łokcia na ieden Pręt rachowaney w Roku 1823”, a zatwierdzony w 1827r. Wykorzystany skan pochodzi ze zbiorów Pana Bartosza Mikołajczyka, a oryginał znajduje się w Archiwum Państwowym w Łodzi – Zbiór kartograficzny, sygn. 184. Do mapy komplementarny jest rejestr pomiarowy z Archiwum Państwowego w Łodzi – Rząd Gubernialny Piotrkowski, Anteriora, sygn. 293b.

 

Pod tym linkiem przygotowana została inna wersja nakładki, oparta na mapach OpenStreetMap, zamiast na mapach Google. Wersja ta ma jeden (przynajmniej) mankament – w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa regulacja przezroczystości. Pozostałe przeglądarki obsługują ją poprawnie.


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/CZESTOCHOWA/PM1823/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *