Plan Miasta Częstochowy z 1823r.

Plan Miasta Częstochowy z 1823r.

eustachy, 5 marca 2018

Plan Miasta Częstochowy z 1823r., zatytułowany “Plan Sytuacyjny Miasta Starej Częstochowy w Powiecie Częstochowskim, w Obwodzie Wieluńskim w Województwie Kaliskiem sytuowaney, rozmierzony na Miarę nową warszawską 300 Prętów kwad. na iedną Morgę 7 1/2 Łokcia na ieden Pręt rachowaney w Roku 1823”, a zatwierdzony w 1827r. Wykorzystany skan pochodzi ze zbiorów Pana Bartosza Mikołajczyka, a oryginał znajduje się w Archiwum Państwowym w Łodzi – Zbiór kartograficzny, sygn. 184. Do mapy komplementarny jest rejestr pomiarowy z Archiwum Państwowego w Łodzi – Rząd Gubernialny Piotrkowski, Anteriora, sygn. 293b.

 

Pod tym linkiem przygotowana została inna wersja nakładki, oparta na mapach OpenStreetMap, zamiast na mapach Google. Wersja ta ma jeden (przynajmniej) mankament – w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa regulacja przezroczystości. Pozostałe przeglądarki obsługują ją poprawnie.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/CZESTOCHOWA/PM1823/

Dodaj komentarz