Plan Miasta Częstochowy z 1819r.

Plan Miasta Częstochowy z 1819r.

eustachy, 6 marca 2018

Plan Miasta Częstochowy z 1819r., zatytułowany “Kopia Mappy Miasta Starej Częstochowy w Powiecie Częstocho- wskim, w Obwodzie Wieluńskim w Województwie Kaliskim z Ułożonej w Roku 1819. wykończona w Roku 1827”. Wykorzystany skan pochodzi ze zbiorów Pana Bartosza Mikołajczyka, a oryginał znajduje się w Archiwum Głównym Akt Dawnych – Zbiór kartograficzny, sygn. 340-27. Do mapy komplementarny jest rejestr mierniczy z częstochowskiego archiwum – Akta Miasta Częstochowy sygn. 3.

 

Pod tym linkiem przygotowana została inna wersja nakładki, oparta na mapach OpenStreetMap, zamiast na mapach Google. Wersja ta ma jeden (przynajmniej) mankament – w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa regulacja przezroczystości. Pozostałe przeglądarki obsługują ją poprawnie.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/CZESTOCHOWA/PM1819/

Dodaj komentarz