MENUMENU

Plan Miasta Białogardu z 1765r.

Plan Miasta Białogardu z 1765r.

eustachy, 17 czerwca 2017

Plan Miasta Białogardu z 1765r., zatytułowany “Special-Plan von den Kgl. Preus, Pom. Immediat Stadt Belgard”, wykonany został przez Ackermanna. Oryginał planu znajduje się w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Rysunek przygotowany na jego podstawie pochodzi z publikacji z 1890r. zatytułowanej “Die Bau- und Kunstdenkmäler der Provinz Pommern.T.3,Bd. 1, H. 2, Die Kreise Köslin, Kolberg-Körlin, Belgard und Schlawe]. Kreis Belgrad und Nachträge zum Kreise Colberg-Körlin” wydanej przez Ludwiga Boettgera. Skan udostępniony został przez osobę prywatną.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/BIALOGARD/PM1765/

Dodaj komentarz