Plan Miasta Białogardu z 1765r.

Plan Miasta Białogardu z 1765r.

eustachy, 17 czerwca 2017

Plan Miasta Białogardu z 1765r., zatytułowany “Special-Plan von den Kgl. Preus, Pom. Immediat Stadt Belgard”, wykonany został przez Ackermanna. Oryginał planu znajduje się w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Rysunek przygotowany na jego podstawie pochodzi z publikacji z 1890r. zatytułowanej “Die Bau- und Kunstdenkmäler der Provinz Pommern.T.3,Bd. 1, H. 2, Die Kreise Köslin, Kolberg-Körlin, Belgard und Schlawe]. Kreis Belgrad und Nachträge zum Kreise Colberg-Körlin” wydanej przez Ludwiga Boettgera. Skan udostępniony został przez osobę prywatną.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/BIALOGARD/PM1765/

Dodaj komentarz