O projekcie

eustachy, 22 lipca 2014


Podróże w czasie są możliwe! Niestety tylko w jedną stronę – do przodu (jak na razie). Celem powstania projektu jest zebranie jak największej ilości skanów starych planów miast, map oraz zdjęć lotniczych i udostępnienie ich jako nakładki na Mapy Google lub OpenStreetMap. Nakładki przygotowane z tych skanów zostały nałożone na współczesne mapy, zawierają suwak do regulacji ich przezroczystości, a przeglądanie ich stanowi ciekawe zajęcie obrazujące rozwój naszych miast. Jest też swoistą namiastką podróży w czasie.

Jeżeli publikacja którejkolwiek nakładki jest niezgodna z prawami autorskimi lub w jakikolwiek inny sposób je narusza, proszę o informację za pomocą formularza kontaktowego.


Dodatkowa informacja dla osób poszukujących Ksiąg Wieczystych:

Księgi Wieczyste można obecnie przeglądać w Internecie darmo, niestety niezbędny jest do tego Elektroniczny Numer Księgi Wieczystej. Żeby go zdobyć należy udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla danego miasta lub odwiedzić stronę Znajdź Księgę, gdzie za opłatą 29zł możemy go wyszukać online.


Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Komentarze

 1. luweos pisze:

  Super serwis, może warto pomyśleć o zrobieniu nakładek na OpenStreetMap

 2. mapy polskich miast pisze:

  Macie super nakładki, trzymajcie poziom dalej.

 3. Jacek Warda pisze:

  jestem pod wrażeniem. Polecam studentom

 4. Jerzy Kaczyński pisze:

  Świetna sprawa. Niejako rozszerzenie Mapire. Tam są mapy, a tu mamy szczegóły. Mam tylko problem z otwieraniem nakładek. Często pojawia mi się niebieski obraz i wielokrotne odświeżanie nie pomaga.
  A to niebieskie „tło” to jest sam środeczek zatoki Gwinejskiej z pokazanym tam sklepem AGD.
  Pozdrawiam noworocznie,
  Kaczyński

  • eustachy pisze:

   Jeśli nie pomaga 2-3 odświeżenie, należy wtedy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Nakładki działają raczej poprawnie, tylko czasami tak się zdarza. Lub sprawdzić w innej przeglądarce.

 5. „Podróże w czasie są możliwe! Niestety tylko w jedną stronę – do przodu (jak na razie).”
  No chyba do tyłu 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *