Mapa rzeki Wisły z okolic Włocławka z 1916r.

Mapa Włocławka z 1916r.

eustachy, 28 lipca 2018

Mapa rzeki Wisły z okolic Włocławka z 1916r. Pochodzi ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Opisana jest jako “Karte der polnischen Weichsel”.

 

Notka Muzeum:

miejsce i czas powstania: Cesarstwo niemieckie, Włocławek 1916 r.
autor: nn.
materiał: papier
technika: rękopis wielobarwny
wysokość: 395 mm
szerokość: 1045 mm
numer inwentarzowy: MK Rk 132/4642

 

Pod tym linkiem przygotowana została inna wersja nakładki, oparta na mapach OpenStreetMap, zamiast na mapach Google. Wersja ta ma jeden (przynajmniej) mankament – w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa regulacja przezroczystości. Pozostałe przeglądarki obsługują ją poprawnie.

Przygotowana na podstawie tego skanu przezroczysta nakładka dostępna jest po kliknięciu na zdjęcie u góry wpisu lub na - Bezpośredni link do nakładki - poniżej.

Autor nakładki dołożył wszelkich starań żeby jej publikacja nie naruszała żadnych praw autorskich. Jednak w przypadku stwierdzenia ich naruszenia, proszę o kontakt z administratorem strony, a publikacja takiej nakładki zostanie zawieszona do chwili wyjaśnienia wątpliwości. Po ich wyjaśnieniu zostanie opublikowana ponownie lub usunięta.

Jeśli nakładka nie wyświetla się poprawnie np. widać tylko niebieskie tło, proszę odświeżyć kilkukrotnie stronę. W przypadku gdy nie działa poprawnie regulacja przezroczystości - proszę powiększyć mapę i ponownie sprawdzić działanie suwaka.


Bezpośredni link do nakładki:

https://stareplanymiast.pl/PM/WLOCLAWEK/M1916/

Dodaj komentarz